Jesteś tutaj: Porady Blog

Jak zrobić ogród zimowy?

Data dodania: Jan 4, 2022

Jak zrobić ogród zimowy?

Ogród zimowy często pełni funkcję pomieszczenia służącego do przebywania w nim podczas chłodniejszych dni. Ale można wykorzystać go szerzej. Może tam powstać pokój dzienny, kącik wypoczynkowy, jadalnia albo i bawialnia, czyli pokój, w którym dzieci będą mogły się bawić. Jak widać ogród zimowy może mieć mnóstwo funkcji. Dlatego też, wykończenie go może być różne. Ogród zimowy to w pewnym sensie przedłużenie domu o piękną funkcjonalną aranżację, będącą połączeniem z naturą.

Ogród zimowy - od czego zacząć?

Może warto zacząć od wyboru podłogi. Decyzja będzie uzależniona od tego czy ogród zimowy jest ogrzewany czy też nie. Jeśli nie mamy potrzeby wchodzić do ogrodu w okresie zimowym oraz nie będzie to miejsce ogrzewane – warto wybrać podłogę z materiałów tarasowych. Jednak, gdy chcemy korzystać z pomieszczenia przez cały rok, to najlepiej sprawdzi się podłoga używana w klasycznych pomieszczeniach (wykładziny, kafelki). Warto pamiętać, aby było to praktyczne rozwiązanie i żeby w przyszłości nie mieć trudności z utrzymaniem tam czystości. Popularnymi rozwiązaniami jest też drewno, panele podłogowe czy też gres. Ogród zimowy to również wybór dobrego rodzaju okien i szyb. Jeśli decydujemy się aby nie ogrzewać pomieszczenia, musimy już mieć ciepłe okna z trzyszybowym pakietem, ciepłą ramką.

Zaczynając budowę ogrodu zimowego, trzeba jednak pamiętać, że jest to kosztowna konstrukcja. Poniekąd to przedłużenie domu i miejsce z nowym pomieszczeniem, wymaga zatem dużo przygotowań i przemyśleń, głównie związanych z finansami. Budujcie i rozbudowujcie z głową.

Powróć

Posiadamy Produkty