Jesteś tutaj: Porady Blog

Zrób to sam – jak odkleić taśmę z okien PCV?

Data dodania: Jun 14, 2022

Nowe okna pokryte są folią, która ma za zadanie ochronę ram okiennych przed zabrudzeniami, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami, do jakich może dojść podczas transportu lub montażu okien. Tę folię możemy później sami odkleić z okien PCV. Nie jest trudna do usunięcia o ile wiemy jak to zrobić dobrze.

Kiedy usunąć taką taśmę z ramy okiennej?

Folię znajdziemy na wszystkich nowych oknach i drzwiach wykonanych z PCV. Taką folię należy usunąć jak najszybciej. A dokładniej? Z okien zamontowanych już otworze okiennym czas na usunięcie folii to najpóźniej do miesiąca, a w przypadku okien składowanych warto zrobić to do 3 miesięcy.

Dlaczego jest to takie ważne? Wraz z upływem czasu zmieniają się warunki atmosferyczne. Najmocniejsze działanie mają promienie słoneczne, powodując wulkanizację taśm z profilami. Więc możemy zauważyć, że taśma/folia kruszeje i łuszczy się, a warstwa pokryta klejem twardnieje - zatem ramy okienne sią z tym wiążą na powierzchni. Taka taśma staje się już bardzo trudna do usunięcia a w niektórych przypadkach będzie to nawet niemożliwe. Głównie z takiego powodu nie powinniśmy zatem zwlekać i zadbać o usunięcie folii oraz taśm z nowych okien, gdy jeszcze jest to proste.

Zajmujesz się powierzchnią ram, czyli nie zapominasz zabrać się usuwania folii? Twoje okna plastikowe będą Ci wdzięczne.

Jak usunąć taśmę klejącą i folię z okien PCV?

Na pewno nie rób tego z pomocą drucianych szczotek! Ramy okienne wymagają delikatności, więc żadnych drapaków czy mocnej chemii. Używanie ich może doprowadzić ramę okienną do zadrapań, plam i odbarwień. Usuń folię i resztki kleju bezinwazyjnie.
Najlepszym sposobem jest użycie urządzenia parowego. Wytworzona para wodna pomoże rozpuścić zaschnięty klej i umożliwi oderwanie większych fragmentów folii. Czynność ta jest pracochłonna, lecz najlepsza, aby nie ryzykować uszkodzenia ram okiennych. Po czynności ściągnięcia folii musimy oczyścić okna z pozostałości kleju. Tutaj wystarczy już użyć zmywacza do PCV.

Dobre okna plastikowe będą Ci wdzięczne

Tak, będą Ci wdzięczne w dwóch momentach. Gdy je zakupisz w SkładOkienOpole.pl i gdy dobrze usuniesz z nich taśmę klejącą oraz folię. Okna odwdzięczą Ci się swoim pięknem i funkcjonalnością, którą będą służyć przez długi czas.

Wiesz już jak usunąć starą folie z ram okiennych z nowych okien PCV. Na zaschnięty klej pomogą specjalne, delikatne środki czyszczące.

Powróć

Posiadamy Produkty