Jesteś tutaj: Porady Blog

Bądź Zero Waste!

Data dodania: May 23, 2022

Środowisko naturalne jest w coraz to gorszej kondycji, zdaniem ekologów konieczne są radykalne zmiany aby nie zaśmiecać tak bardzo globu. Jednym ze sposobów jest ruch zero waste. Czy jest ten ruch? W tłumaczeniu dosłownym jest to brak śmieci. Jest to styl życia, polegającym na zmniejszeniu produkcji śmieci. Oraz promuje gospodarkę ponownego tworzenia odpadów, nazywane recyklingiem.

Zasada 5R

Zasada polega na odmawianiu skorzystania z jednorazowych opakowań i przyjmowania zbędnych śmieci, typu ulotek. To pierwsza zasada nazywana Refuse. 2 zasada dotyczy ograniczenia przedmiotów w sowim otoczeniu – Reduce, kolejna dotyczy ponownego wykorzystania – Reuse, recykling- Recycle oraz prowadzenia kompostu Rot.

Używaj wielorazowych bądź trwałych

Zamiast używać jednorazowych naczyń oraz innych produktów, można je zastąpić wielorazowymi odpowiednikami. Do pieczenia należy używać żaroodpornych naczyń bądź ceramicznych lub żeliwnych. Do przechowywania żywności najlepiej sprawdzają się szklane pojemniki, mogą to być np. słoiki. Chodząc na zakupy, zamiast kupować za każdym razem torbę foliową, wystarczy wziąć ze sobą szmacianą a na owoce, pieczywo lb warzywa, użyć ekologicznych woreczków na żywność. Zamiast użycia butelkowanej wody, najlepiej sprawdzi się woda z kranu lub zaopatrzenie się w dzbanki i butelki z filtrami.

Zasada zero waste w łazience

Musimy spojrzeć na to, co możemy użyć wielokrotnie. Ręczniki do twarzy, maszynki do golenia, płatki lub patyczki kosmetyczne to są produkty, które możemy zamienić na wielorazowe. Jednorazowe maszynki do golenia możemy zastąpić jedną metalową na wymienne żyletki. Zamiast plastrów do depilacji – pomyśleć o paście cukrowej. Jednorazowe waciki i chusteczki mają już swoich zamienników w postaci materiałowych wielorazowych produktach, które z łatwością możemy uszyć nawet w domu.

Stosunkowo niewielka zmiana może znacznie pomóc naszej planecie.

Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o oknach trzyszybowych albo szybach bezpiecznych, skontaktuj się z nami(77 887 23 57 lub 537 03 03 03)albo w naszym biurze, które mieści się na ul. Budowlanych 6.

Powróć

Posiadamy Produkty